BENVIDA
Ola a tod@s!
Nesta nova aventura na rede, irei reflexando todos aqueles aspectos relacionados co mundo da educación Física .
" Desfrutamos movéndonos" é a primeira pedra dun proxecto onde as novas tecnoloxías estarán presentes nas sesións de Educación Física. Nel, reflexarei as nosas experiencias nas distintas unidades didácticas que traballaremos ao longo do curso, fotografías, vídeos,etc...
Un saúdo e benvidos a " Desfrutamos movéndonos".
Nesta nova aventura na rede, irei reflexando todos aqueles aspectos relacionados co mundo da educación Física .
" Desfrutamos movéndonos" é a primeira pedra dun proxecto onde as novas tecnoloxías estarán presentes nas sesións de Educación Física. Nel, reflexarei as nosas experiencias nas distintas unidades didácticas que traballaremos ao longo do curso, fotografías, vídeos,etc...
Un saúdo e benvidos a " Desfrutamos movéndonos".
viernes, 31 de enero de 2014
XOGOS COOPERATIVOS PARA CONMEMORAR O DÍA DA PAZ E A NON VIOLENCIA
Onte para conmemorar o "Día Da Paz e a non violencia", os alumn@s de 1º,3º e 6º de Educación Primaria, disfrutaron duns xogos nos que primou a cooperación entre os nen@s, onde o importante era que os que participaban deles xogaban CO outr@, e non CONTRA o outr@.
Quero agradecerlle a Valeria, Tamara e Pablo, alumn@s de 6º de E.Primaria, a súa colaboración na organización dos xogos e na elaboración da foto montaxe anterior.
Grazas!!!!
sábado, 25 de enero de 2014
INFORMACIÓN SOBRE O CAMPIONATO INTERCOMARCAL DE CAMPO A TRAVÉS
O vindeiro sábado 1 de Febreiro celebrarase no circuito
do parque deportivo de Acea da Ma
(Culleredo) o Campionato Intercomarcal de campo a través
en idade escolar, onde participarán 41 nen@s do noso centro.
Os nen@s serán trasladados ao lugar da proba nun autobús acompañados
polo seu mestre de educación física.
A hora prevista
da saída desde Carballo será ás 9.15 horas(
PENDENTE DE CONFIRMACIÓN) desde o aparcamento do centro comercial
Bergantiños-Gadis.
Está previsto
chegar de volta a Carballo entre as 14.15
e as 14.30 horas ( dependendo de que os horarios das probas non se
vexan alterados) ao mesmo lugar da saída.
Os horarios orientativos
das probas son os seguintes:
10:30 – Retirada de dorsais
Hora
|
Categoría
|
Distancia
aprox.
|
Voltas
|
11.00
|
Benxamín
fem.
2º e 3º E.P
|
600m
|
SALIDA
A + 1 VUELTA PEQUEÑA
|
11.10
|
Benxamín
mas.
2º e 3º E.P
|
600m
|
SALIDA
A + 1 VUELTA PEQUEÑA
|
11.20
|
Alevín
fem.
4º e 5º E.P
|
800m
|
SALIDA
B + 1 VUELTA PEQUEÑA
|
11.30
|
Alevín
mas.
4º e 5º E.P
|
1320m
|
SALIDA
A + 1 VUELTA PEQUEÑA
|
11.45
|
Infantil
fem.
6º E.P
|
1320m
|
SALIDA
A + 1 VUELTA PEQUEÑA
|
12.00
|
Infantil
mas.
6º E.P
|
1800m
|
SALIDA B+
1 VUELTA PEQUEÑA +1 VUELTA MEDIANA
|
jueves, 23 de enero de 2014
O EQUIPO INFANTIL MASCULINO CLASIFICADO TRAS A RECLAMACIÓN PRESENTADA
Texto enviado por Deporte Escolar:
"Con referencia a la reclamación del CEIP A Cristina, confirmamos el
error en la clasificación, confirmado por la Federación Gallega de
Atletismo, pasando a ser el 2ª clasificado el CEIP A Cristina, y al 3ª
puesto el Colegio Artai, de acuerdo con la posición del 4ª clasificado
de cada equipo
Por lo tanto para el Campionato Intercomarcal en esta categoría se clasifican el IES Parga Pondal y el Ceip A Cristina"
CLASIFICACION EQUIPOS INFANTILMASCULINO | ||||
POSTO | ENTIDADE | PUNTOS | ||
1 | PPIM3 | 24 | ||
2 | A CRISTINA | 69 | ||
3 | AIMA | 69 | ||
4 | BEIM1 | 103 | ||
5 | BEIM2 | 103 | ||
6 | PPIM6 | 112 | ||
7 | ARIM1 | 139 | ||
8 | AIMB | 148 | ||
9 | PPIM6 | 150 | ||
10 | PPIM2 | 190 | ||
11 | NRIMA | 229 | ||
12 | XSIM2 | 232 |
miércoles, 22 de enero de 2014
SEIS EQUIPOS DO NOSO CENTRO CLASIFICÁRONSE PARA O CAMPIONATO INTERCOMARCAL DE CAMPO A TRAVÉS
Hoxe pola mañá, a Federación Galega de Atletismo facilitounos as clasificacións da Fase Local de campo a través celebrada o pasado venres, e podemos dicir, que estamos de noraboa, xa que, once nen@s e seis equipos, conseguiron clasificarse para a Fase Intercomarcal de campo a través, que se celebrará o vindeiro sábado 1 de Febreiro no parque deportivo de Acea da Ma.
Ás catro medallas colleitadas, e á clasifiacción de once atletas de maneira individual, hai que destacar que a nivel de equipos os resultados foron moi bos , xa que, os equipos alevín masculino, e alevín e benxamín feminino, acadaron o primeiro posto da clasificación.
Tamén se clasificaron os equipos infantil feminino e masculino; e o benxamín masculino, que quedaron en segunda posición.
Relación de atletas clasificados para a Fase Intercomarcal
Benxamín feminino ( 2º e 3ºcurso)
Thalia López Pereiro
Sara Costa Abelenda
Sara Costa Abelenda
Paula Angeriz Suárez
Alba Pazos Álvarez
Claudia Rama Mosquera
María Teresa Rey García
Aitana Lema Rama
José
Manuel Negreira Abelenda
Sergio
Suárez Cerqueiro
Noel Varela Buendía
Noel Varela Buendía
Pablo Suárez Barreiro
Brian
Rojas Souto
Gabriel
Pena Moura.
Xurxo
Pena Vázquez
Andrés David Bermudez Castro.
Samuel Domínguez Fondo
Alevín feminino (4º e 5º curso)
Alevín feminino (4º e 5º curso)
Lucía Carro Rodríguez.
Marta Padín Viña.
Alicia Abelenda Cambón.
María Serra Álvarez.
Graciela Amarelle Fernández
Julia Mallo Cambón
Alevín masculino (4º e 5ºcurso)
David Pandelo Gómez
Fabián Vázquez Gondar
Carlos Sánchez Romero
Sergio Santos Rama
Siyuan He.
Andrés Lage Otero.
Hugo Fraga Cancela
Kevin Teijeiro Santos
Infantil feminino ( 6º curso)
Valeria Gómez Álvarez.
Sarai Lema Fernández ( 5º curso)
Jennifer Méndez Bestilleiro ( 5º curso)
Cecilia Collazo Noya
Infantil masculino ( 6º curso)
Xurxo Diaz Pérez
Cèsar Varela MeSejo
Brian Gómez Villar
Sergio Añón Pardiñas
Tomás Mejías López
viernes, 17 de enero de 2014
DESTACADO PAPEL DOS NOS@S ATLETAS NA FASE LOCAL DE CAMPO A TRAVÉS ESCOLAR
O noso centro estivo representado por 62 nen@s das categorías benxamín, alevín e infantil feminino e masculino.
Aínda que tod@s realizaron un gran papel, hai que destacar a medalla de ouro de Lucía Carro; as medallas de prata de Andrés Lage e José Manuel Negreira e a medalla de bronce de María Serra.
A todo isto, hai que añadir a clasificación individual e por equipos de moit@s nen@s, o que fai pensar, agardando a que a Federación Galega de Atletismo publique as clasificacións definitivas; que o noso centro estará representado por un nutrido grupo de atletas na Fase Intercomarcal, que se celebrará o vindeiro 1 de Febreiro no Parque de Acea da Ma de Culleredo( A Coruña).
viernes, 10 de enero de 2014
ADESTRAMENTOS PARA PREPARAR A FASE LOCAL DE CAMPO A TRAVÉS
Ola a tod@s!
Xa quedan moi poucos días para que se celebre a Fase Local de campo a través, e como todos os anos, aqueles nen@s que queiran preparar voluntariamente a proba, poden achegarse nos recreos ao ximnasio, para adestrar.
Xa quedan moi poucos días para que se celebre a Fase Local de campo a través, e como todos os anos, aqueles nen@s que queiran preparar voluntariamente a proba, poden achegarse nos recreos ao ximnasio, para adestrar.
A próxima semana(sempre que as condicións metereolóxicas o permitan)adestraremos o Luns, Martes e Mércores.
Anímate!
Suscribirse a:
Entradas (Atom)